10 wskazówek dotyczących montażu paneli słonecznych

przez | 5 czerwca, 2020

Dzięki rosnącym kosztom energii coraz więcej ludzi szuka technologii przyjaznych dla środowiska. Jednak wraz z rosnącą popularnością przemysłu solarnego oznacza to niestety wzrost liczby tak zwanych „kowbojskich” instalatorów.

Jeśli myślisz o inwestowaniu w technologię odnawialną, taką jak fotowoltaika lub słoneczne ogrzewanie wody, istnieją środki, które możesz podjąć, aby uniknąć popełnienia błędów.

 1. Wiedza to podstawa
  Zanim zatrudnisz fimrę do instalacji, zrób swój własny research. Dzięki temu wszystko powinno pójsć łatwo i gładko.
 2. Użyj kalkulatora fotowoltaicznego
  Użyj kalkulatora fotowoltaicznego, aby zobaczyć, ile możesz zarobić po zainstalowaniu paneli słonecznych na Twoim dachu.
 3. Sprawdź swoją firmę
  Upewnij się, że wybrany przez Ciebie instalator jest członkiem systemu REAL Assurance Scheme, organizacji mającej na celu podnoszenie standardów dla konsumentów inwestujących w technologię słoneczną.
 4. Wynajmij certyfikowanego instalatora systemu MCS (lub jego odpowiednika) Firma, którą wynajmujesz do wykonania instalacji, powinna być certyfikowana w ramach Systemu Certyfikacji Mikrokogeneracji (MCS) lub podobnej organizacji.
 5. Porównaj wyceny
  Uzyskaj co najmniej 3 oferty, zanim zdecydujesz, z którą firmą podpisać kontrakt. Pozwoli ci to porównać ceny i znaleść najlepszą ofetę.
 6. Uzyskaj rekomendacje
  Jeśli to możliwe, poproś przyjaciół i rodzinę o rekomendacje. Możesz też poszukać opinii w internecie
 7. Uzyskaj kompleksową wycenę
  Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy lub przekazaniem pieniędzy w formie depozytu upewnij się, że uzyskałeś dokładną wycenę
 8. Poświęć swój czas
  Jest to cenna inwestycja, więc warto poświęcić czas na przeczytanie umowy i zadawanie pytań, jeśli coś nie jest jasne. Jeśli któraś ze stron wprowadzi jakiekolwiek zmiany, upewnij się, że zostały one uzgodnione na piśmie.
 9. Nigdy nie płać więcej niż 25% ceny umowy z góry.
  REAL zaleca, aby przed rozpoczęciem prac instalacyjnych nigdy nie płacić więcej niż 25% całkowitej ceny umownej. Dodatkowo, nie zapomnij sprawdzić, czy będzie obejmować cię ubezpiecznie.
 10. Możesz zrezygnować z usługi, jeśli nie jesteś zadowolony
  Zgodnie z prawem, jeśli nie jesteś zadowolony, masz prawo do anulowania umowy w ciągu 7 dni bez ponoszenia kary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *