Czyszczenie paneli słonecznych

przez | 22 lipca, 2021

Zdecydowałeś się więc na zakup systemu słonecznego  i dołączyłeś do grona tysięcy zmieniaczy świata. Przede wszystkim gratulacje! Pomagasz zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, które szkodzą środowisku. Co więcej, stawanie się łowcą wolności poprzez przyjmowanie czystej energii z energią słoneczną jest wspaniałym uczuciem. Ale co teraz? Jak utrzymać panele słoneczne z maksymalną wydajnością?

 Dobrą wiadomością dla właścicieli domów jest to, że panele słoneczne są dość łatwe w utrzymaniu. Sezonowe deszcze i śnieg zwykle wykonują większość pracy, zmywając dużą ilość zewnętrznych osadów. Jednak właścicielom domów nie zaszkodzi przeprowadzanie szybkiej comiesięcznej inspekcji, aby upewnić się, że ich system jest przygotowany do maksymalnej produkcji.

 W większości przypadków sporadyczne zabrudzenia i kurz nie zmniejszają wydajności na tyle, aby wywrzeć znaczący wpływ. Jednakże, gdy są gromadzone przez długi czas, elementy te mogą prowadzić do strat produkcyjnych o ponad 25%. Dodaj do tego zanieczyszczenia z sezonowych warunków atmosferycznych. Kurz, pyłki, a nawet popiół z pożarów. Właściciele domów najprawdopodobniej będą musieli wyczyścić swoje panele. Co więcej, w trakcie ciągłych zaciemnień konieczne jest utrzymywanie paneli słonecznych w czystości. Tak, żeby wytwarzana przez nie energia mogła zmniejszyć obciążenie sieci elektrycznej.

Jak czyścić panele słoneczne

 Praktyczni właściciele domów mogą uważać za konieczne czyszczenie paneli słonecznych raz w roku. Ale jak czyścić panele słoneczne? Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej zatrudnić do tego profesjonalistę. Może on użyć odpowiednich narzędzi i technik, aby uniknąć niektórych pułapek, takich jak zarysowanie szyby lub unieważnienie gwarancji, jeśli coś pójdzie nie tak. Będą mieli sprzęt, który pozwoli im to zrobić bezpiecznie i powinni mieć ubezpieczenie na wypadek, gdyby coś się zepsuło. Zalecamy, aby właściciele domów i paneli fotowoltaicznych skontaktowali się z lokalnym sprzedawcą w celu sprawdzenia, czy wyczyszczą panele lub skierowania do firmy, która może to zrobić. Ceny są zwykle oparte na panelu, a wykonanie zadania zwykle zajmuje mniej niż godzinę.

 Ale to naprawdę nie jest zbyt skomplikowane! W wielu domach parterowych wystarczy użyć miękkiej szczotki z włosiem z przedłużoną rączką. A w przypadku dachów, które nie są tak łatwo dostępne, możesz użyć wysokociśnieniowej dyszy do węża wodnego z ziemi z bezpiecznej odległości. W obu sytuacjach należy sprzątać z bezpiecznej i stabilnej pozycji, nigdy ze szczytu dachu lub na drabinie. Upewnij się również, że system słoneczny jest wyłączony przed czyszczeniem i zrób to rano, zanim nadejdzie upał.

Podsumowanie

 Podsumowując, energia słoneczna jest warta niewielkiej ilości konserwacji, która pomaga im działać z maksymalną wydajnością. Dodatkowo, właściciele domów mogą mieć zaufanie do rozwiązań z najbardziej kompleksową gwarancją całego systemu w branży solarnej dla rzeczy, których nie można naprawić za pomocą dobrego szorowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *