Na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy fotowoltaicznej?

przez | 5 czerwca, 2020

Ekspertyza


Twój instalator powinien być ekspertem w instalacji systemów solarnych. Najlepszym sposobem na poznanie standardu Twojej firmy jest zdanie testu NABCEP i posiadanie co najmniej 2 lat praktycznego doświadczenia w dziedzinie energetyki słonecznej lub pokrewnej.

Licencje i ubezpieczenia


Instalatorzy systemów solarnych powinni posiadać wszystkie potrzebne licencje biznesowe i polisy ubezpieczeniowe lub przynajmniej licencję C-10, czyli licencję generalnego wykonawcy instalacji elektrycznej. Musisz mieć pewność, że posiadają oni licencję na obsługę okablowania i elementów elektrycznych Twojego systemu.

Standardowe licencje dla instalatorów systemów solarnych obejmują licencje na generalne wykonawstwo, elektryka, prace remontowe w . Ponadto, instalatorzy powinni również posiadać ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Historia i doświadczenie


Fotowoltaika jest rozwijającą się branżą, która przyciąga wielu profesjonalistów z różnych środowisk. Znalezienie instalatora z dużym doświadczeniem i stabilną historią pracy może być nieco trudne, ale wiąże się z dużą korzyścią. Musisz mieć pewność, że Twoja firma nie porzuci Twojego projektu przed jego zakończeniem. Ponadto, dostawca powinien pokazać ci swoje zrealizowane wcześniej projekty.

Reputacja na rynku


Sprawdź opinie o danej firmie w internecie lub poproś o kontakt do wcześniejszych klientów firmy. Jeżeli zobaczysz gdziekolwiek jakieś negatywne opinie warto rozważyć skorzystanie z usług innej firmy o lepszej reputacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *