Rodzaje firm zajmujących się fotowoltaiką

przez | 5 czerwca, 2020

Wybór odpowiedniego instalatora paneli słonczenych może być najtrudniejszą częścią procesu zakupu peneli fotowolaticnych. Niezbędna jest dokładna ocena instalatora, aby znaleźć właściwego dla swoich potrzeb. Ale w jaki sposób można wybrać najlepszego dostawcę w swoim kraju? Po pierwsze, musimy się zastawić nad typami firm, z usług których możemy skorzystać.

Różne rodzaje firm fotowolaticznych

Producenci paneli słonczenych

Producenci produkują sprzęt solarny, który może być wykorzystany do instalacji systemu solarnego w Twoim domu lub firmie. Tworzą oni produkt niezbędny firme instalującej.

Instalatorzy systemów solarnych


Instalatorzy fotowoltaiki to ci, z którymi będziesz miał najwięcej do czynienia podczas instalowania swojego systemu fotowoltaicznego. Instalatorzy systemów solarnych kupują panele słoneczne i inne niezbędne komponenty wymagane do instalacji Twoich paneli od producentów.

Przed instalacją paneli słonecznych, instalatorzy przeprowadzą najpierw ocenę miejsca, aby zbadać dach i dokonać niezbędnych pomiarów. Podczas wizyt na miejscu, instalatorzy określą również, czy Twoja instalacja wymaga szczególnych rozwiązań.

Firmy zajmujące się finansowaniem energetyki słonecznej

Firma zajmująca się finansowaniem energetyki słonecznej ściśle koncentruje się na dostarczaniu środków finansowych potrzebnych na urządzenia i instalacje solarne i zazwyczaj współpracuje z dealerami i instalatorami fotowoltaiki.

Pośrednicy

Firmy zajmujące się pośrednicwem oferują sprzedaż dla innych rodzajów firm z branży energetyki słonecznej. To one sporządzają umowy, które są następnie sprzedawane instalatorom, sprzedawcom i dostawcom.

Dealerzy energii słonecznej

Dealerzy są tymi, którzy otrzymali pozwolenie na sprzedaż określonych produktów solarnych producenta. Niektórzy z nich posiadają własny zespół instalacyjny, podczas gdy inni zlecają instalację osobom trzecim.

Dostawcy oferujący pełen zakres usług

Dostawcy pełnego zakresu usług to firmy, które robią wszystko, aby przygotować Cię do korzystania z energii słonecznej. Jedyncze czego takie firmy nie robią to produkcja urządzeń. Sprzedają one panele i inne niezbędne wyposażenie, zapewniają finansowanie, a także wykonują instalację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *