Jak zmniejszyć zużycie energii w kuchni

przez | 23 września, 2022

Czy wiesz, że kuchnia zazwyczaj zużywa najwięcej energii w porównaniu do innych pomieszczeń w domu? Dowiedz się, jak oszczędzać podczas korzystania z kuchni.

Przede wszystkim zainteresuj się tematem fotowoltaiki: fotowoltaika promocje

Ważne jest, aby sprawdzić swoje urządzenia i sprawdzić, czego używasz i jak z nich korzystasz. Sprzęt AGD odpowiada za około 20 procent zużycia energii w przeciętnym gospodarstwie domowym i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli nie kupowałeś nowych urządzeń w ciągu ostatnich dziesięciu lat, wydajesz dodatkowe pieniądze na ich działanie. 

Jeśli nie jesteś gotowy na wymianę obecnych urządzeń kuchennych, oto kilka innych wskazówek, jak zminimalizować zużycie energii w kuchni:

  • Odłącz wszystkie urządzenia, gdy nie są używane. Urządzenia takie jak toster i ekspres do kawy nadal zużywają energię po podłączeniu, nawet jeśli nie są używane.
  • Trzymaj drzwi zamrażarki i lodówki zamknięte tak bardzo, jak to możliwe
  • Zachowaj pełną zamrażarkę
  • Unikaj ustawiania lodówki obok piekarnika lub bojlera, ponieważ powoduje to cięższą pracę, aby utrzymać chłodną temperaturę w środku.
  • Użyj ustawienia „oszczędnego” w zmywarce i uruchamiaj ją tylko wtedy, gdy masz pełny wsad.
  • Upewnij się, że rozmiar patelni jest dopasowany do elementu, na którym gotujesz. Mały garnek na dużym palniku marnuje energię.

Żarówki są niezbędne do pracy w kuchni, ale stanowią duże źródło zużycia energii. Aby zaoszczędzić, przejdź na energooszczędne żarówki, takie jak diody LED, które działają dłużej i natychmiast zmniejszą zużycie energii.

Dowiedz się też: jak zdobyć klientów w swoim biznesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *