NAJMOCNIEJSZE PANELE SŁONECZNE NA ŚWIECIE 2020-2021

przez | 13 września, 2021
fotowoltaika

Panele słoneczne wykorzystują jeden z najpotężniejszych, ale darmowych zasobów natury: darmową energię wytwarzaną przez słońce. Panele słoneczne, znane również jako systemy fotowoltaiczne, wykorzystują technologię półprzewodnikową do przekształcania energii  słonecznej  w energię elektryczną, która może bezpłatnie zasilać Twoje gospodarstwo domowe lub firmę.

Fotowoltaika promocje – kalkulator kosztów instalacji fotowoltaicznej. Sprawdź ile zyskasz!

KIM SĄ PRODUCENCI PANELI SŁONECZNYCH TIER 1?

Koncepcja elitarnej listy producentów paneli fotowoltaicznych Tier 1 została po raz pierwszy wykorzystana przez Bloomberg New Energy w raporcie na temat „bankability” różnych marek paneli słonecznych. Wybrali marki, które były finansowane bez regresu przez kilka banków, w ramach kilku różnych projektów o mocy przekraczającej 1,5 megawata.

Chociaż definicja poziomu 1 firmy Bloombeg jest w pewnym stopniu przydatna, naszym zdaniem nie jest ona wskazówką dla konsumentów. Ocenia panele słoneczne tylko na podstawie wyników w przeszłości i nie próbuje przewidzieć przyszłej niezawodności każdego producenta.

Biorąc pod uwagę, że panele słoneczne wytrzymują 25-30 lat, uważamy, że należy przywiązywać znacznie większą wagę do przyszłych perspektyw marki, a także przyszłej rentowności ekonomicznej producenta.

NAJMOCNIEJSZE PANELE SŁONECZNE NA ŚWIECIE 2020-2021

JA Solar prezentuje największy dotychczas moduł na targach SNEC PV Power Expo w Szanghaju. Firma JA Solar zaprezentowała dotychczas największy i najmocniejszy na świecie panel słoneczny z modelem 810W.

Trafnie nazwany Jumbo, panel ma poczwórne układy 47 ogniw i wymiary 2220 na 1757 mm i wykorzystuje potrójną konstrukcję ogniw z 11 szynami zbiorczymi. Na targach zaprezentowano również produkt o mocy 780 W firmy Tongwei oraz moduł o mocy 660 W firmy Trina.

JA SOLAR

Chiński producent JA Solar zaprezentował dotychczas największy i najmocniejszy panel na świecie z modelem 810 W. Panel o nazwie Jumbo ma poczwórne układy 47 ogniw i wymiary 2220 na 1757 mm. JA stawia maksymalną moc wyjściową na 800 W. Jumbo nie jest obecnie produkowany masowo i może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy ten potężny moduł na przeciętnym dachu mieszkalnym, ale jest mnóstwo modułów JA Solar wypełnionych technologiami, które przesuwaj granice wydajności i są teraz dostępne w magazynie.

W maju firma JA Solar wprowadziła na rynek nowy panel fotowoltaiczny o mocy 525 W+.

TONGWEI

Największy chiński producent ogniw, Tongwei, zaprezentował swoją serię modułów G12 o mocy wyjściowej od 760 do 780 W.  Mierząc 2357 mm na 1612 mm, waży 39 kg.  Seria G12 również nie jest jeszcze w masowej produkcji.

TRINA

Trina Solar zaprezentowała wersję modułu Devex o mocy 660 W. Nowy produkt ma te same funkcje i specyfikacje, co panele Vertex 600 W wprowadzone na rynek w połowie lipca, ale z systematyczną optymalizacją.

Trina w zeszłym miesiącu utworzyła sojusz fotowoltaiczny Open Innovation Ecological Alliance o mocy 600 W+ w celu wyprodukowania następnego poziomu ultrawydajnych modułów.

Przeczytaj także: Koszt paneli fotowoltaicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *