Farmy fotowoltaiczne

przez | 8 października, 2021

Energia słoneczna przyciąga uwagę rolników i właścicieli ziemskich w całym kraju.

fotowoltaika promocje

Farmy słoneczne to wielkoskalowe, naziemne instalacje słoneczne. Wykorzystują panele fotowoltaiczne (PV) lub inne sposoby gromadzenia energii słonecznej, takie jak koncentracja systemów słonecznych, aby wykorzystać energię słoneczną. 

Farmy słoneczne

Farmy fotowoltaiczne działają jako elektrownie, podobnie jak elektrownie na paliwa kopalne, które przez ostatnie stulecie wytwarzały energię elektryczną dla konsumentów.

Różnią się one od dachowych systemów słonecznych, a nawet komercyjnych systemów zasilania energią słoneczną pod wieloma ważnymi względami.

  • Farmy fotowoltaiczne korzystają z ekonomii skali, co oznacza, że ​​składając duże zamówienia na panele słoneczne i inny sprzęt, deweloperzy projektu mogą kupić sprzęt za mniej.
  • Elektrownie słoneczne mogą być również zlokalizowane w bardziej idealnym miejscu, wolnym od problemów, takich jak zacienienie przez drzewa.
  • Farmy słoneczne są zdecentralizowane i zwykle składają się z paneli słonecznych montowanych na ziemi, zainstalowanych na dużych obszarach.
  • W większości przypadków farmy fotowoltaiczne dostarczają energię do sieci elektrycznej i są częścią miksu energetycznego przedsiębiorstwa. 

Istnieją również różne rodzaje dużych projektów fotowoltaicznych, takie jak społeczne farmy fotowoltaiczne i farmy fotowoltaiczne na skalę użytkową. 

Różne rodzaje farm fotowoltaicznych

Największą różnicą między farmami słonecznymi na skalę użytkową a społecznościowymi farmami słonecznymi jest skala. Farmy słoneczne na skalę użytkową są zwykle znacznie większe niż społecznościowe. 

Farmy fotowoltaiczne na skalę użytkową mogą mieć moc od 1 MW do 2000 MW. Z drugiej strony wspólnotowe farmy słoneczne mają zwykle wielkość poniżej 5 MW i nierzadko można znaleźć takie, które mają moc poniżej 100 kW.

Kolejną kluczową różnicą między tymi dwoma rodzajami farm fotowoltaicznych jest to, komu dostarczają energię. 

Projekty wspólnotowych farm fotowoltaicznych służą subskrybentom lub członkom, którzy zapłacili za część ich mocy. Z drugiej strony, użytkowe farmy fotowoltaiczne służą przedsiębiorstwu użyteczności publicznej i wszystkim jego klientom w ramach miksu energetycznego, który przenosi on swoimi liniami energetycznymi.

Źródło: https://www.solarreviews.com/blog/what-is-a-solar-farm-do-i-need-one

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *